~!...!~En EğLeNCeLi HePSi FaN SiTeSi ~!...!~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~!...!~En EğLeNCeLi HePSi FaN SiTeSi ~!...!~

. . . SiTeMiZe ÜyE oLuN MuTLuLuKLa DoLuN . . .

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sezen Aksu[minik serçe:]

3 posters
YazarMesaj
Kity
CoxX TatLı AdMiN xD
CoxX TatLı AdMiN xD
Kity

Sezen Aksu[minik serçe:] Empty
MesajKonu: Sezen Aksu[minik serçe:]   Sezen Aksu[minik serçe:] Icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 11:02 am

13 Temmuz 1954'de İzmir'de doğdu.Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bırakarak profesyonel sarkıcılığa başladı.1970'lerin ortalarında 'Kaybolan Yıllar', 'Gölge Etme' gibi sarkılarla yıldızı parladı. Şarkılarının çoğunu kendi besteledi. Bazılarının da sözlerini yazdı. İlk kez 1979'da sinema oyunculuğu denedi.- Minik Serçe- oyunculuk yeteneğiyle dikkat cektiği, 'Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra' adlı muzikallerdeki 'Sen Ağlama 'Geri Dön', 'Dağlar Dağlar' gibi şarkılarla ününü perçinledi. Sonraki 'Git' kasetiyle zirvedeki yerini aldı. Türk pop muziğinin en güçlü seslerinden Sezen Aksu, Aşkın Nur Yengi, Sertab Erener, Levent Yüksel, Tilbe gibi bir zamanlar vokalistliğini yapmış gençleri pop muziğimize kazandırdı.Üç kez evlendi ve bir çocuk annesi...

Sezen Aksu'nun albümleri: Serçe,Ağlamak Güzeldir, Firuze, Sen Ağlama, Git, Sezen Aksu '88, Sezen Aksu Söylüyor, Gülümse, Deli Kızın Türküsü, Işık Doğudan Yükselir, Gül Bahçeleri, Düğün ve Cenaze, Adı Bende Saklı, Sarı Odalar(Ben Seni Çok Sevdim Oğlum), Deliveren, Şarkı Söylemek Lazım

Dillerden düşmeyen bazı sarkıları: Kaybolan Yıllar, Gölge Etme, Yak Bir Sigara, Firuze, Hata, Ağlamak Güzeldir, İkinci Bahar, Dilimin Ucunda Kelimeler, Geri Dön, Tukeneceğiz, Git, unzile, Değer mi Hiç, Sarışınım, Bir Çocuk Sevdim, Seni İstiyorum, Şinanay, Gidiyorum, Belalım, Hadi Bakalım, Gülümse, Masum Değiliz, Deli Kızın Türküsü, Tenna
https://gruphepsigirls.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sezen Aksu[minik serçe:]   Sezen Aksu[minik serçe:] Icon_minitimeCuma Ağus. 01, 2008 4:23 am

busra.ozen
CoxX TatLı AlıŞmıŞ Üye xD
CoxX TatLı AlıŞmıŞ Üye xD
busra.ozen

MesajKonu: Geri: Sezen Aksu[minik serçe:]   Sezen Aksu[minik serçe:] Icon_minitimeC.tesi Ağus. 02, 2008 3:01 am

minik serçe sezen Smile çok sağol
http://grup4hepsi.bloggum.com/
Princéss
CoxX TatLı AkıLLı ÜyE xD
CoxX TatLı AkıLLı ÜyE xD

MesajKonu: Geri: Sezen Aksu[minik serçe:]   Sezen Aksu[minik serçe:] Icon_minitimePtsi Ağus. 04, 2008 6:23 am

SaqoL BéBéM
https://gruphepsigirls.yetkin-forum.com/

Sezen Aksu[minik serçe:]
1 sayfadaki 1 sayfası